Na půjčky na směnku od lichvářů si dejte pozor

Vybíráte vhodnou půjčku a zajímá vás segment takových, které jsou určené hlavně problémovým klientům? Pokud ano, je rozhodně dobré vybírat obezřetně, jelikož ne všechny možnosti dnes patří mezi ty dobré a doporučené. Pokud se podíváme konkrétně, musíme negativně ohodnotit půjčky na směnku od lichvářů. Ty skutečně patří mezi to nejhorší, co dnes na našem trhu existuje. Pokud vás zajímá, proč tomu tak je a proč ani my tento úvěrový produkt nedoporučujeme, pojďme se na to společně podívat.

Půjčky na směnku od lichvářů jsou spojeny s vysokým úrokem

To je rozhodně jeden z největších problémů. Bohužel je stále více lidí, kteří na něho kývnou a peníze si přece jenom vezmou. Pokud o vysokém úroku mluvíme, máme na mysli opravdu jeho velkou výši, nikoliv jenom pár desítek procent ročně. Dnes totiž platí, že půjčky na směnku od lichvářů mohou mít podobu takového úvěru, kdy zaplatíme navíc půjčenou částku třeba i několikrát. Například mluvčí ústeckého soudu v tomto směru uvádí: „Lichváři je směnka využívána často. Písemná smlouva vůbec není uzavřena, dlužník vyplní jen směnku, která mu založí povinnost zaplatit lichváři např. za tři měsíce 100 tisíc korun, přestože v den vystavení směnky od něj převzal polovinu této částky jako půjčku.

Rizikem je i tvrdé vymáhání

Není to jenom směnka jako taková, jelikož je to i další problém, kterým může být poměrně tvrdé vymáhání. Dnes to není u lichvářů žádnou výjimkou a tak se i vy můžete připravit na to, že pokud nezaplatíte v termínu, začnou poměrně tvrdé praktiky. Ty začínají vyhrožováním vám, postupně i vaší rodině, fyzické napadání, stejně jako může dojít třeba i k únosům a vydírání. To vše je dnes s oblastí těchto půjček spjato a bohužel tuzemské zákony se marně snaží tento nešvar vymýtit. Bohužel, pokud si lidé budou tyto půjčky stále brát, pravděpodobně se to ani nepovede.

Ani směnka není v pořádku

Je dobré říci i to, že ani samotná směnka nemusí být nijak dobrým dokumentem. Nejedná se o klasickou smlouvu s právy a povinnostmi, ale jedná se pouze o dlužní úpis. Co tím chcete říci? Že podepisujete pouze informaci o tom, kolik peněz, kdy a jak vrátíte. Cokoliv si tedy ujednáte ústně může být zcela jinak. A žádnou oporu v tomto směru nemáte, jelikož daný list papíru mluví za vše. Ještě více rizikové jsou půjčky na směnku od lichvářů, u kterých podepisujete takzvanou bianco směnku. O co se jedná? O prázdný papír, kde si až samotný lichvář doplní informace o tom, co konkrétně po vás bude chtít. A zde mohou být problémy také nedozírné

Jak je poznat?

Nechcete-li také naletět, je určitě dobré vědět i to, jak tento typ půjčky poznat. To nemusí být zase až tak složité, jelikož většinou jsou spojeny s půjčkami:

  • Bez dokládání příjmu
  • Pro problémové klienty
  • Pro klienty s dluhy a v exekucích

Na půjčky na směnku od lichvářů si dejte pozor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>