Půjčka pro seniory

Starobní důchod v Česku nebývá u většiny seniorů příliš vysoký a málokdy pokryje veškeré náklady života důchodce. V případě nenadálých výdajů například na léky, bydlení, nákup domácího spotřebiče nebo dárků pro vnoučata musí senioři často žádat o půjčku. Senioři, starobní důchodci mohou dostat půjku stejně jako ostatní, přesto se půjčky pro seniory liší některými podmínkami od ostatních úvěrů. Nejrůznějších půjček pro seniory je u bank nebo úvěrových společností z nebankovního sektoru poměrně velký výběr. Proč tomu tak je? Důchodce je totiž pro poskytovatele úvěrů poměrně málo rizikový klient. Starobní důchod je totiž pravidelný příjem zaručený státem a nehrozí tedy že by důchodce nebyl schopen půjčku splácet například z důvodu ztráty zaměstnání, jak se tomu často děje u osob v produktivním věku. Z těchto důvodů si mohou senioři vybírat z velkého množství dostupných půjček pro důchodce. Jediným drobným omezením které musíme brát u půjček pro seniory v potaz je maximální výše půjčené částky a maximální věk žadatele o úvěr. Kvúli tomu že pravidelný příjem seniora, důchod, je sice zaručený a pravidelný avšak obvykle nebývá příliš vysoký, senior který žádá o půjčku pro důchodce většinou nedosáhne na maximální výši půjčené částky. Dalším omezením pro seniory bývá věk. Přestože banky namají problém půjčovat peníze důchodcům, maximální věk bývá omezen na 65 až 70 let. U nebankovních firem a soukromých věřitelů nebývá toto věkové omezení tak striktní a často je možné se domluvit i na mnohem benevolentněších podmínkách. Nebankovní věřitelé poskytují seniorům také další výhodu a to že můžete dostat půjčku v hotovosti. Pro mnoho důchodců kteří nemají účty v bance je vyplacení půjčky na ruku účinným řešením jejich finančních potíží.

Co je potřeba k vyřízení půjčky pro seniory?

Pokud starobní důchodce, senior žádá o půjčku, bude k tomu potřebovat někkteré doklady. Jedná se zejména o občanský průkaz, některé banky nebo nebankovní úvěrující požadují předložení dvou dokladů totožnosti, například občanský průkaz a řidičský průkaz nebo pas. Dalčím důležitým dokladem potřebným k úspěšnému vyřízení půjčky pro seniory je doklad o vyplácení důchodu. Můžete použít například výpisy z běžného účtu, na který vám chodí důchod, a v případě že si pro důchod chodíte na poštu osobně, popřípadě vám ho pošta nosí domů, budete potřebovat důchodový výměr od ČSSZ (Česká správa sociálního zabezpečení). Vaše šance na schválení půjčky se zvýší pokud budete mít ručitele nebo spolužadatele. Ať už žádáte o půjčku pro důchodce u banky, u některé nebankovní úvěrové společnosti nebo u soukromého věřitele, je důležité si vše předem důkladně rozmyslet a zvážit a půjčovat si pouze tolik, kolik dokážete opravdu splatit. Nezodpovědným půjčováním totiž můžete dostat do problémů nejen sebe ale i své potomky nebo vnuky. Neméně důležité je také přeíst si důkladně celo smlouvu o půjčce, včtně nenápadných pasáží psaných drobným písmem. Pokud něčemu ve smlouvě nebudete rozumět neostýchejte se věřitele zeptat a vše řádně prodiskutovat. Pokud po vás bude někdo požadovat úhradu peněz dopředu, před poskytnutím půjčky, zásadně to nedělejte, zejména u neznámých věřitelů, je vysoká pravděpodobnost že jde o podvod. Právě tak nikdy nevolejte na placená telefonní čísla, které poznáte tak že začínají devítkou a při sepisování smlouvy nepodepisujte bianko směnky, ani nevyplněné tiskopisy nebo papíry. Pokud budete dbát těchto pokynů může být půjčka pro seniory spolehlivým zdrojem peněz pro zajištění klidného podzimu života.

půjčka pro seniory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>