Jak zastavit exekuci

Jedním z nejpalčivějších problémů se kterými se potýká mnoho obyvatel ČR jsou exekuce. Nezodpovědným půjčováním se skutečně můžeme dostat do dluhové pasti a k návštěvě exekutora je potom už jen krok. Jak však takovou nelehkou situaci řešit? Možná vám napoví naše čtenářka která nám napsala svůj příběh se štastným koncem.

Jmenuji se Mária a stala jsem se jednou z obětí dluhů. Můj bývalý partner byl hráč na automatech a jeho závislost nás dohnala až k ekzekuci na barák. On si totiž vzal hodně půjček které byly napsané na mě protože on byl v registru dlužníků a které potom nesplácel a nakonec nás opustil s jinou ženou. Zůstala jsem sama se třema dětma a musela jsem splácet půjčky které byly napsané na mne. Nějakou dobu jsem poctivě splácela vše ale potom mne ne mojí vinou vyhodily z práce a nemohla jsem dál platit půjčku. Pak přišli egzekuce a nyní mi hrozilo že mi ekzekutoři seberou všechno co mám i barák a nebudeme mít s dětma kde bydlet. Naštěstí jsem se dověděla o tom že jemožné se zbavit dluhů abych je nemusela platit. Požádala jsem o odlužení a to ihned zrušilo všecky ekzekuce. U soudu mi odpustily skoro třičtvti dluhu a to už nebudu muset splácet nigdy. Musela ale zaplatit zbytek dluhu co jsem měla po 3 rokách zaplacené. Našla jsem si práci jako uklízečka a spolu se sociálníma dávkama i z dětma jsme vyžili docela dobře. Po 3 rokách jsem už úplně bez dluhů. Oddlužení můžu doporučit každému.

Mária Balogová, Ostrava

Oddlužení je skutečně jedním z nejůčinnějších způsobů jak se zbavit dluhů které nedokážeme splácet. Příběh paní Marie nám ukazuje že i zdánlivě bezvýchodná situace dluhové pasti jde elegantně řešit a člověk se může zbavit nepříjemných dluhů a exekucí. Podle nového občanského zákoníku, který platí od ledna 2014 je nyní možné oddlužení a osobní bankrot i pro živnostníky a také společné oddlužení pro manžele. Exekucí se tak již není třeba bát. Pokud potebujete odvrátit exekuci na váš byt nebo dům, popřípadě chcete zastavit exekuci která již probíhá, obaťte se  na některou z oddlužovacích firem, které vám rády pomohou se sepsáním žádosti o osobní bankrot a jejím doručením k místně příslušnému insolvenčnímu soudu. Pokud bude vaše žádost o osobní bankrot schválena, soud vám po splnění podmínek pro oddlužení odpustí až 70% veškerých dluhů. Podmínky pro oddlužení nejsou sice jednoduché ale jde o mnohem výhodnější volbu než si nechat exekutorem sebrat střechu nad hlavou a veškerý majetek. Při výběru vhodné oddlužovací společnosti se soustřeďte na to jaké má reference a snažte se získat dopředu co nejvíce informací. Ceny jednotlivých poskytovatelů oddlužovacích služeb se mohou dosti lišit a výběrem partnera s nejlepšími podmínkami a cenami můžete ušetřit mnoho tisíc korun. Po úspěšném provedení osobního bankrotu pro vás exekuce přestanou být hrozbou a vy můžete začít nový život s čistým štítem bez dluhů.

Jak zastavit exekuci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>