Levné povinné ručení online

Pokud vlastníte automobil nebo jiné motorové vozidlo, jistě Vás zajímá otázka povinného ručení. Není divu, neboť částka kterou musíme každoročně zaplatit, tvoří nezanedbatelnou část nákladů na provoz vozidla. Proto se většina řidičů snaží náklady na povinné ručení snížit na minimum. Povinné ručení, neboli také pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, je pojištění které je na rozdíl od havarijního pojištění povinné a tudíž ho musí mít sjednán každý automobil který jezdí po pozemních komunikacích, a to dokonce i v případě že je na pozemní komunikaci pouze odstaveno. Příslušný doklad o zaplacení pojistného, známou zelenou kartu, která platí ve většině zemí EU, musí mít řidič automobilu během jízdy vždycky u sebe. Pokud majitel motorového vozidla nemá povinné ručení sjednáno, musí odevzdat SPZ a malý technický průkaz na evidenci vozidel. Na cenu povinného ručení má vliv zejména objem motoru. Proto čím silnější motor, tím vyšší částka za pojištění. Na tuto skutečnost byste měli brát zřetel již během rozhodování o koupi vozidla. Nižší obsah válců se poté projeví nejen na nižším povinném ručení ale také na nižší spotřebě pohonných hmot. Dalším parametrem který ovlivňuje cenu povinného ručení je dosavadní bezeškodný průběh stávajícího povinného ručení, takzvaný bonus a také jeho opak, malus který získáte pokud jste s autem v minulosti bourali. Pokud jezdíte bez nehody dostatečně dlouho, může vám kombinace bonusů přinést úsporu až šedesát procent, což je jistě zajímavá částka. Vybrat nejvýhodnější povinné ručení není snadné, jelikož u nás operuje mnoho pojišťoven, které tento finanční produkt nabízejí. Jejich podmínky a cenová politika se vzájemně hodně liší a tak můžete sehnat pojistku která vám kromě škody kterou někomu způsobíte, bude krýt ještě pojištění asistenčních služeb, úrazové pojištění pro posádku automobilu, nebo např proti krupobití nebo pádu větví na zaparkované vozidlo. Mezi další znaky výhodného povinného ručení je fakt že je možné ho uzavřít online. Nemusíte tedy nikam chodit, a stát fronty, vše dokážete snadno vyřídit pomocí počítače z pohodlí Vašeho domova. Online je možné také mnohem lépe porovnat parametry a ceny nabídek jednotlivých pojišťoven, takže si můžete vybrat přesně takové pojištění jaké Vám bude vyhovovat.

Jak si tedy online sjednat co nejvýhodnější a levné povinné ručení?

Projděte si důkladně nabídky co nejvíce pojišťoven. Na jejich stránkách naleznete kalulátor povinného ručení na kterém si jednoduše spočítáte částku kterou budete platit. Nerozhodujte se ukvapeně a ujasněte si nejdřív, co od povinného ručení budete požadovat. Snažíte se co nejvíce ušetřit, nebo jsou pro Vás důležité i asistenční služby, v případě že by Vaše auto nebylo schopné provozu? Také úrazové pojištění se jstě může hodit. Důležitá není ovšem pouze cena povinného ručení, ale také výše částky kerou je pojišŤovna ochotna z Vaší pojistky hradit. Všechny pojišťovny mají minimální limity od 35000000 Kč, což je mnimum nařízené zákonem, až po 150000000. Vždy je samozřejmě lepší mít limit pojištění co nejvyšší. Většina pojišťoven také nabízí různé slevy a bonusy pro nové zákazníky, takže tím že změníte pojišťobnu, můžete ušetřit poměrně dost peněz. Proto pokud Vám dobíhá pojistná smlouva na Vašem povinném ručení zavčasu si projděte online nabídky pojišťoven a vyberte si tu nejlepší nabídku. Za ušetřené peníze si můžete dopřát hezký rodinný výlet nebo nějaké cool příslušenství pro Vašeho plechového přítele.

Levné povinné ručení online

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>