Půjčky pro začínající OSVČ

Asi každému je jasné že přestože je vysoká nezaměstnanost, být v současnosti zaměstnancem není žádný med. Zaměstnavatel často klade na své zaměstnance přehnané nároky, které nejsou finančně ohodnoceny na takové úrovni, na jaké by si zasloužily. Také nejistota, kdy bez zaměstnání se člověk může ocitnout ze dne na den na náladě nepřidá. Proto také mnoho nezaměstnaných, ale i zaměstnanců kteří nejsou ve své práci spokojeni se poohlíží po možnosti vlastního podnikání. Být OSVČ má značné výhody jak finanční tak v určité svobodě a nezávislosti, ale nese ssebou taktéž určitá rizika a počáteční obtíže ve formě nutnosti startovacího kapitálu. Pokud jste začínající OSVČ budete se s nedostatkem financí potýkat pravděpodobně dosti často. Mnoho živnostníků proto často sahá po možnosti financování svého podnikání pomocí půjčky pro začínající OSVČ. Pokud můžete předložit daňové přiznání, nebo jiným způsobem doložit své zisky, v bankách můžete snadno získat podnikatelský úvěr který vám pomůže zafinancovat rozjezd Vaší firmy. Pokud na Vašem bankovním účtu je dostatečný obrat i zůstatek, banky vám budou úvěr dokonce vnucovat. Bohužel začínající OSVČ tyto možnosti většinou nemá. Na začátku většina podnikatelů a živnostníků zápasí s cash flow, podkapitalizací, nízkým zůstatkem na účtu a několik nezaplacených nebo pozdě zaplacených faktur je může dostat do vážných problémů. V takové situaci se banky moc nehrnou, aby začínajícímu OSVČ půjčily peníze a většina jejich žádostí o půjčku skončí zamítavým stanoviskem. V takové situaci je nejlepší se obrátit směrem k nebankovnímu sektoru kde firmy půjčují peníze podnikatelům a živnostníkům kteří to skutečně potřebují.

Jak se liší nebankovní podnikatelská půjčka pro začínající OSVČ od běžené podnikatelské půjčky kterou Vám nabídnou v bance?

Soukromým a mimobankovním poskytovatelům půjček nezáleží tolik na tom jestli jako OSVČ vykazujete zisk nebo ne. Přestože někteří po vás předtím než vám přiklepnou úvěr budou vyžadovat předložení podnikatelského plánu, není potřeba mít ziskové daňové přiznání, tak jako v bance. Na daňovém přiznání můžete vykazovat i ztrátu a nebo nemusíte mít daňové přiznání vůbec. Nebankovní věřitelé jsou dokonce ochotni Vám poskytnout půjčku pokud máte dluh u Finančního úřadu nebo u České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Jedinými podmínkami na kterých většina těchto nebankovních firem trvá, jsou věk starší než 18 roků, živnostenský list a trvalé bydliště na území České Republiky. Půjčky pro začínající podnikatele začínají většinou od částek okolo 5000 Kč ale půjčit si můžete i několik milionů s dobou splatnosti několik let. Je samozřejmé že zatímco u nižších částek do několika desítek tisíc není žádné ručení ani zástavní právo k nemovitostem zapotřebí a vše se dá zajistit pouze smlouvou či směnkou, několik milonů Vám těžko někdo půjčí jenom tak. Pokud však můžete půjčku pro začínající OSVČ zaručit nemovitostí v odpovídající hodnotě, není ani tak vysoká půjčka žádný problém.

Kde si půjčku pro začínající OSVČ nejvýhodněji sjednat?

Na českém trhu půjčuje peníze opravdu nepřeberné množství různých firem. Pokud dosud nemáte s žádnou nebankovkou zkušenosti, doporučujeme vybírat Vašeho budoucího věřitele velmi opatrně. Nejlepší postup si postupně projít jednotlivé nabídky úvěrových firem které nabízejí půjčky začínajícím OSVČ, a poté si z nich na základě podmínek a kritérií jako je výše půjčené částky, úroková míra, RPSN, doba splácení, podmínky předčasného splacení a podobně, vyberte firmu která je nejblíže Vašim požadavkům. Raději se vyhněte věřitelům, kteří požadují různé poplatky předem, nebo mají nesmyslně vysoké smluvní pokuty a sankce. Vybraného věřitele si potom prověřte na internetu, co se o něm píše v různých diskusních forech a sociálních sítích. Čím více pozitivních referencí tím lépe. Pokud se rozhodnete financovat rozjezd svého podnikání pomocí půjčky pro začínající OSVČ, mějte na paměti že půjčovat byste si měli zodpovědně a nikdy ne více než jste schopni doopravdy splatit.

Půjčky pro začínající OSVČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>