Osobní zkušenosti s nebankovní půjčkou

Pro svou nenáročnost a snadnost vyřízení a zejména rychlost s jakou můžete peníze získat se nebankovní půjčky staly doslova fenoménem posledních let. Přes tyto výhody je zde však i několik nevýhod v podobě vysokých úroků, a rizika podvodu u neznámých nebankovních firem či soukromých osob, za kterými se ovšem skrývají lichváři, odhodlaní připravit Vás o peníze, nebo podvodníci kteří se snaží z klientů vymámit peníze na nejrůznějších poplatcích, avšak peníze Vám nepůjčí a ani to nemají v úmyslu. Přesto všechno jsou nebankovní půjčky vítanou pomocí pro občany kteří se dostali do finanční nouze a kteří si opakovaně půjčují peníze ke své plné spokojenosti. Zeptali jsme se několika klientů nebankovních poskytovatelů půjček na jejic zkušenosti.

Jaké jsou moje osobní zkušenosti s nebankovními půjčkami?

Když jsem se rozhodla vzít si nebankovní půjčku, moje kamarádky mne dost zrazovaly od podobného kroku. Nedivím se jim, v televizi a na netu je hodně zpráv o různých podvodech a lichvách. Já jsem ale bohužel neměla jinou možnost protože mne opustil partner a já jsem zůstala sama s malým dítětem. Žádala jsem nejdřív o půjčku v bance ale všude mne odmítli. Žena samoivitelka nemá v bance moc šancí. Kdybych ovšem měla příjem jako požadovali v bance, nemusela bych si půjčovat. Když jsem týden před vyplacením peněžitého příspěvku v mateřství neměla už ani na rohlíky, půjčila jsem si u nebankovky na takzvanou půjčku do výplaty. Velmi mne překvapilo solidní a přátelské vystupování zástupce nebankovky. Peníze jsem dostala okamžitě při podpisu smlouvy a vyřešila tak momentální finanční krizi. Bohužel se vyskytl problém a po 14 dnech jsem nebyla schopna půjčku splatit. Měla jsem strach že na mne budou v nebankovce zlí, ale vše vyřešili s pochopením. Kontaktovala jsem paní která se mnou půjčku uzavírala a ta mi poskytla dalších čtrnáct dní na splacení půjčky zdarma. Samozřejmě že nabankovní úroky jsou vyšší, ale pro lidi kterým banka odmítne půjčit je to jediná možná alternativa. Na základě svých osobních zkušeností Nebankovní půjčku určitě doporučuji, ale pouze na nákup opravdu důležitých věcí, ne na zbytečnosti.

Marie Š., České Budějovice.

S nebankovními půjčkami mám nedávnou osobní zkušenost.

Po nástupu do své první práce jsem několikrát řešil nedostatek peněz na pařby v klubech nebankovními půjčkami od společností jako Cetelem, Ferratum a dalších. Nebylo to ode mne příliš rozumné, to uznávám. Úroky nejsou zrovna nízké a půjčovat si na podobně pomíjivé věci není zrovna výhodné, a já jsem se tak dostal do nepříjemné dluhové spirály. Naštěstí jsem se zvládl z tohoto problému dostat vlastními silami a získal tak cennou osobní zkušenost. U nebankovních společností si občas půjčuji i nadále, ale pouze na věci které jsou opravdu nutné, například oprava auta, nebo nová pračka. Vždy však jen tolik kolik vím že dokážu v pohodě splatit.

Petr V., Karviná.

Osobní zkušenosti s nebankovní konsolidací půjček

V minulosti jsme si s partnerem nabrali několik nepříliš výhodných půjček na zařízení bytu. Bohužel splátky nás finančně dosti vyčerpávaly na nestíhali jsme si tvořit žádnou finační rezervu. Když partner díky reorganizaci ve firmě přišel o zaměstnání, přestali jsme stíhat splácet vysoké úroky a dostali se do registru dlužníků. Pokoušeli jsme se o konsolidaci půjček v bance ale díky nezaměstnanosti partnera nás všude odmítli. Nakonec nám z problémů pomohla nebankovní firma, kde jsme si sjednali konsolidaci půjček. Jistě, zaplatíme o něco víc, ale díky sníženým splátkám to finančně utáhneme a nehrozí nám již exekuce a podobné problémy. Podle mých zkušeností jsou nebankovní půjčky výhodným řešením pro lidi kterým v bance půjčit odmítnou.

Jiřina Z., Pelhřimov.

Osobní zkušenosti s nebankovní půjčkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>