Půjčka pro začínající podnikatele

Možná se stejně jako mnoho jiných lidí zabýváte myšlenkou na rozjezd vlastního podnikání. Objevná a inovativní myšlenka však není vše co ke svému podnikání budete nutně potřebovat. Na rozjezd každého úspěšného byznysu je zapotřebí  jistý finanční kapitál. Možná jste své podnikání již odstartovali, ale nyní potřebujete další peníze pro lepší rozjezd vaší firmy. Co teď? Jak získat potřebné peníze k zafinancování všech nutných nákladů potřebných k rozjezdu firmy? Logickým řešením je vzít si v bance půjčku nebo úvěr pro začínající podnikatele. Ovšem zde často narazíte na zásadní problém. Banka vám odmítne půjčit. Jak je to možné? Důvodů může být několik. Začínající podnikatel, živnostník nebo OSVČ často nemá žádné zisky a nebo jsou jeho příjmy příliš nízké a pro banku tak není dostatečně bonitním klientem pro schválení půjčky. Dalším důvodem může být záznam v některém z registrů dlužníků. V případě že jste v  minulosti měli problém se splácením některé z vašich předchozích půjček, nebo jste například omylem nezaplatili účet za váš mobilní telefon, mohli jste se dostat do některého z mnoha registrů dlužníků jako je například BRKI, SOLUS nebo jiné. Proto vás banky považují za rizikového klienta, a půjčku vám zamítnou. Možná se vám to nezdá příliš fér, jelikož přece je předpoklad že budete mít dost prostředků k tomu, abyste půjčku spláceli a přesto vám banka nepůjčí. Bohužel s tím nic nenaděláte. Banky, které vyžadují nejrůznější potvrzení o výši Vašeho měsíčního příjmu, výpisy z účtů za telefon, a k tomu ještě navíc prověřují registry, většinou vaši žádost zamítnou. Existuje však i cesta nebankovních půjček pro začínající podnikatele. Tyto půjčky jsou určeny začínajícím OSVČ (osobám samostatně výdělečně činným), živnostníkům, i malým společnostem s ručením omezeným. Nároky nebankovních firem které půjčují peníze začínajícím podnikatelům jsou mnohem nižší než u bank. Nebankovní firmy většinou půjčují peníze začínajícím podnikatelům i bez registru, neúčelově a bez ručitele. Nebankovní firmy jsou ochotny přizbůsobovat své produkty jednotlivým klientům, takže půjčku na rozjezd svého podnikání může získat téměř každý žadatel.

Kolik si můžete půjčit?

Nebankovní věřitelé nabízejí širokou škálu půjček pro začínající živnostníky a podnikatele. Půjčit si můžete od několika desítek tisíc až po několik milionů korun ale v případě těchto vyšších částek musíte počítat s požadavkem na záruku nemovitostí, nebo podílem ve firmě. Podmínky poskytnutí půjčky pro OSVČ a podnikatele se u jednotlivých věřitelů liší. Někteří vyžadují minimálně jedno daňové přiznání, některým stačí doložit podnikatelský záměr. Mezi hlavní podmínky většinou patří věk mezi 18 a 65 lety, trvalý pobyt na území ČR a živnostenský list starší než 6 měsíců. Další rozdíly mohou být mezi výškou úroků u jednotlivých úvěrujících. Z těchto důvodů je záhodno projít si co nejvíce nabídek jednotlivých firem nabízejících půjčky začínajícím podnikatelům a jednotlivé nabídky mezi sebou důkladně porovnat. Můžete tak ušetřit i několik tisíc korun na úrocích a celkových nákladech na půjčku, a to se, jak sami jistě uznáte, začínajícímu podnikateli zcela jistě hodí.

půjčka pro začínající podnikatele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>