Zkušenosti s finskou půjčkou

„Máte před výplatou a nutně potřebujete 1000 Kč, 2000 Kč nebo 5000 Kč? My vám půjčíme! Stačí pouze zatelefonovat, popřípadě vyplnit jednoduchý formulář na webu nebo poslat SMSku a vaše peníze se ihned objeví na vašem účtu.“  Jistě jste již podobný inzerát někde viděli. A jistě jste také slyšeli jak mohou být tyto půjčky nebezpečné. Co o tom soudí lidé kteří mají s finskými půjčkami osobní zkušenosti? Finská půjčka je krátkodobá peněžní výpomoc kterou poskytují nebankovními peněžní společnosti. Sumy které Vám půjčí nejou příliš vysoké, obvykle se pohybují okolo několika stovek až tisíců korun a doba splatnosti nepřesahuje většinou 1 měsíc. Z těchto důvodů se finské půjčce říká také někdy mikropůjčka nebo minipůjčka. Mezi typické vlastnosti těchto půjček patří způsob, jak o ně požádat. Obvykle se finská půjčka zařizuje pomocí krátké textové zprávy SMS nebo vyplněním jednoduchého online formuláře který najdete na internetových stránkách úvěrujícího. Mezi věřiteli je také rozdíl v úrokových sazbách a podmínkách půjčky. Někteří úvěrující poskytují finské půjčky které mají pevně stanovenou maximální dobou splatnosti, můžete ji samozřejmě dalšího poplatku splatit dříve, ale u některých nebankovních společností které finské půjčky poskytují, si můžete dobu splácení sami vybrat. Tak třeba některé nabízí půjčky na 7, 14, 21 nebo 28 dní. Je pochopitelné že čím delší je splatnost tím vyšší je poplatek a tak třeba za půjčení 1000 Korun zaplatíte podle dobysplatnosti 70,  140, 210 nebo 280 Kč. Abyste si udělali o finských půjčkách vlastní obrázek, požádali jsme několik lidí kteří si v minulosti vzali finskou půjčku aby se s námi podělili o své osobní zkušemosti.

Před rokem manžel přišel o práci a najednou se nám začalo nedostávat peněz. Jelikož jsme potřebovali nutně uhradit školní potřeby pro děti, nezbylo mi nic jiného než si vzít půjčku. V bance mi bohužel nepůjčili tak jsem si vzala finskou půjčku u nebankovky. Přestože mne všichni známí odrazovali, že ze mne lichváři sedřou kůži zaživa, byla jsem příjemně překvapena rychlým a korektním jednáním. Peníze jsem měla na ůčtu hned druhý den ráno. V průběhu splácení se mi stala nemilá věc a to že se můj zaměstnavatel o 14 dní opozdil s výplatou a já jsem neměla peníze na splátku. Byla jsem dost vystrašená že na nás pošlou exekutory ale obchodní zástupce věřitele si nechal vše vysvětlit a splátku mi odložili. S finskou půjčkou jsem byla spokojena a kdybych se v budoucnu opět dostala do finanční nouze, využila bych ji opět.
Vlaďka, Praha

Jsem řidič kamionu a s finskou půjčkou mám osobní zkušenost. Před dvěma lety jsem si komplikovaně zlomil ruku a byl jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Protože nemocenská je dost malá, začaly mi chybět peníze na nájem a na účty za elektriku. I když nejsem veden v žádném registru dlužníků, v bance mi nepůjčili kvůli mým nízkým příjmům. Byl jsem nucen si vzít nebankovní finskou půjčku, abych vyžil. Vše bylo zařízeno velmi rychle pomocí SMS. Úroky jsou sice vysoké ale s tím jsem počítal. Jamile jsem zase mohl pracovat, vše jsem řádně splatil. Moje zkušenost s finskou půjčkou je vcelku pozitivní. I přes vysoký úrok je to neocenitelná záchrana pro lidi kteří se dočasně dostali do finanční nouze.
Marek, České Budějovice

Je zřejmé že Finskou půjčku nejlépe využijí ti žadatelé, kteří se neplánovaně dostali do dočasných peněžních problémů, které je možné vyřešit skrz malou krátkodobou peněžní výpomoc v řádu několika stovek nebo tisíců korun. Díky jednoduchému online způsobu sjednání je oblíbená i mezi časově zaneprázdněnými lidmi, protože pomocí telefonu nebo internetu si ji můžete sjednat kdekoliv a v jakoukoliv dobu. Velmi oblíbená je finská půjčka také mezi lidmi, kteří zrovna nemají žádný stabilní výdělek, a nebo je jejich příjem příliš malý na to aby získali půjčku v bance. Mezi časté žadatele o finskou půjčku patří také lidé z řad problémových dlužníků, kteří měli u minulých půjček potíže se včasným splácením svých dluhů a proto se dostali do úvěrového registru, známého také jako registr dlužníků. Mějtena pamětí že každá půjčka má svá rizika a nezapomeňte, že zodpovědné půjčování je nejdůležitějším předpokladem prevence potenciálních problémů.

Osobní zkušenosti s finskou půjčkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>