Pozor na podvodné půjčky

V oboru půjček a úvěrů není zcela snadné se zorientovat. často se může stát že narazíte na neseriozního člověka, podvodníka, lichváře nebo zloděje, kterým nejde o nic jiného než připravit vás jakýmkoliv způsobem o peníze. Podvodné půjčky jsou u nás v ČR poměrně rozšířené. Tito podvodníci vydělávají zejména pomocí vybírání tzv. poplatků za zprostředkování půjčky. Nemají ovšem ve skutečnosti v úmyslu vám půjčit. Poté co zinkasují tučný poplatek, půjčku neschválí a vy přijdete i o to málo peněz co jste měli. Používají i jiné triky které jsou často poměrně propracované. I když většina poskytovatelů půjček je solidních, je třeba zůstat ostražitý a nenechat se napálit podvodnikem. V tomto článku se dozvíte na co si dát největší pozor.

Jak poznat podvodnou půjčku?

Jedním z typických poznávacích znamení podvodných půjček je když vás věřitel nabádá k volání na zpoplatněné telefonní linky. Poznáte je tak že většinou ačínají číslicí 9. Někdy podvodníci ve svém reklamním inzerátu mají obyčejné nebo bezplatné telefonní číslo, aby nemohli být postiženi podle novely zákona o spotřebitelském úvěru, ale poté co je žadatel kontaktuje, sdělí mu že je nutné volat na jiné telefonní číslo, které je již zpoplatněno vysokým tarifem. Zdůvodňují to většinou potřebou získat „certifikát“. V některých případech je volání na drahé číslo nahrazeno požadavkem zaslat tzv registrační SMS, která je také vysoce zpoplatněna. Dalším obvyklým znakem podvodné půjčky je požadavek na zaplacení poplatků za zprostředkování půjčky předem. Poplatky jsou většinou velmi vysoké a po jejich zaplacení většinou neuvidíte už ani peníze, ani podvodníka. V případě že narazíte na podobnou nabídku půjčky, určitě se nenechte oklamat. Pamatujte, že všichni poctiví poskytovatelé půjček, ať už se jedná o nebankovní společnosti, banky nebo soukromé investory umožňují sjednání půjčky zdarma, buď vyplněním online formuláře na internetu a anebo prostřednictvím obyčjné nebo i bezplatné telefonní linky. Poctiví věřitelé nemají důvod vás okrádat, vydělají dost i bez podvodu.

Další znaky podvodných půjček

Při sjednávání půjčky je potřeba si velmi důkladně, třeba i několikrát přečíst smlouvu. V dlouhých a nepřehledných smlouvách se často může skrývat chyták který jde snadno přehlédnout. Mezi podobné chytáky se řadí například smluvní pokuty kde ve smlouvě je uvedeno, že za opožděnou splátku byť i o jediný den musíte zaplatit smluvní pokutu například 15 tisíc korun. Důležité také je, kde a jakým způsobem je nutné půjčku vrátit. častým trikem podvodníků je, že neuvedou číslo účtu kam se má půjčka vrátit a vy tak nemáte možnost zaplatit. Mezitím vám ovšem bude podvodníkúčtovat tučné pokuty, penále a jiné sankce. Dalšími varovnými signály podvodné půjčky, na které byste si měli dát pozor, jsou například pravopisné chyby a překlepy na stránkách úvěrujícího, neprofesionální jednání zástupců věřitele, popřípadě špatné zkušenosti ostatních lidí na internetových diskuzích, forech nebo facebooku. Podmínky ve smlouvě by měly být jednoznačné a jasně srozumitelné. Pokud smlouvě nerozumíte, nepodepisujte a poraďte se s někým kdo má s půjčkami zkušenosti.

podvodná půjčka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>