Půjčky pro ženy na mateřské dovolené

Narození dítěte je veliká událost v životě každé rodiny. S nově narozeným miminkem a s nástupem na mateřskou dovolenou však kromě radosti, přichází také mnoho starostí, hlavně v oblasti finančních výdajů. Je potřeba koupit kočárek, výbavičku, zařídit dětský pokojíček, koupit hračky a mnoho jiných vydání, naříklad pleny. Jako nejideálnější způsob financování těchto výdajů se jeví vlastní úspory, nebo peněžní výpomoc od rodičů. Pokud nemáme tyto možnosti, je tu možnost vzít si půjčku. Přestože se ženy většinou domnívají, že během mateřské dovolené jim nikdo peníze nepůjčí, není tomu tak. Jak banky, tak i poskytovatelé nebankovních půjček že mateřskou dovolenou vyplácí stát a že se tedy jedná o zajištěný příjem o který dlužník nepřijde jako by tomu bylo například při ztrátě zaměstnání.

Bankovní půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Je třeba počítat s tím že banky budou při poskytování půjčky ženám na mateřské dovolené prověřovat záznamy v registrech dlužníků, takže pokud máte negativní záznam, půjčku pravděpodobně nedostanete. Většinou se také požaduje ručitel. Banka neposkytne půjčku každému, ale pokud bankovní půjčku získáte, nebudete muset platit tak vysoký úrok jako u nebankovních půjček. Nevýhodou bankovních půjček však je složité dokladování a adminuistrace, a taktéž kontrola registrů.

Nebankovní půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Nebankovní půjčky pro ženy na mateřské dovolené se vyznačují většinou o něco vyššími úroky. Na druhou stranu, půjčka je vyřízena velice rychle a bez zbytečně složitého papírování kterému byste se v bance nevyhnuli. Poskytovatelé nebankovních půjček také neberou v potaz eventuelní záznamy v registru dlužníků. Pokud nemáte ručitele, je možno ručit nemovitostí, nebo třeba automobilem. Pro půjčku pro ženy na mateřské dovolené od nebankovní instituce je většinou potřeba pouze občanský průkaz matky a potvrzení o výši mateřské dovolené. Pokud není výše mateřské dostatečná, vyžaduje se někdy i doklad o výši příjmu partnera.

Na co byste si měli dát pozor?

Ať už se rozhodnete financovat zvýšené náklady na domácnost během mateřské dovolené pomocí bankovní nebo nebankovní půjčky, měli byste si velmi dobře spočítat jestli unesete zvýšené náklady ve formě úroků. Pokud by totiž byla půjčka nad vaše možnosti splácení, mohli byste se dostat do velkých finančních problémů. Je také důležité abyste si dali pozor a nenaletěli neserioznímu poskytovateli půjček. Varovat by vás mělo, pokud poskytovatel vyžaduje zaplacení nějakého poplatku předem, nebo pokud po vás požadují telefonovat na zpoplatněnou telefonní linku. Často se totiž stane, že zaplatíte poplatek a půjčku ani poplatek už nikdy neuvidíte.Půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>