Kde získat peníze ke splnění svých snů?

Mít vždy dost peněz ke splnění svých cílů a potřeb je jistě snem většiny lidí. Ovšem někdy není možné z důvodu omezených finančních zdrojů uspokojit všechny své potřeby naráz. Hlavně v případech nečekaných výdajů nebo během náročnějších období roku jako jsou svátky nebo dovolená nastupuje potřeba řešit získání peněz pomocí půjčky. Život na úvěr je v dnešní době čím dál tím víc modernější. Banky i nebankovní společnosti nabízejí žadatelům různé typy rychlých půjček, kontokorentní úvěry, předschválené spotřebitelské úvěry nebo kreditní karty, které může každý lehce získat. Přestože půjčit si peníze na nákup například spotřebního zboží vyjde spotřebitele poněkud dráž, jsou tyto půjčky v dnešní době pro mnoho lidí běžným způsobem jak získat finance. Na následujících řádcích se dozvíte jaké jsou možnosti půjčení peněz, které z nich jsou nejvýhodnější a pro jaký finanční produkt se rozhodnout. Jednou ze základních rad ale zůstává: Jakoukoliv půjčku nejprve dobře zvažte  a pamatujte na to, že půjčku budete muset splácet několik měsíců včetně úroků.

Nákup na splátky

Oblíbenou metodou financování dražšího spotřebního zboží je nákup na splátky. Splátkový prodej nabízejí skoro všichni prodejci. Mnoho úvěrových společností poskytuje nákup na splátky bez navýšení. To znamená, že nezaplatíte nic navíc. Ve splátkách zaplatíte jen kupní cenu bez navýšení. Měli byste si ovšem dát pozor na poplatek za zřízení úvěru který některé společnosti můžou požadovat a který celý úvět prodraží. Zajímejte se také o možnost jednorázového splacení půjčky kdykoliv v průběhu splácení.

Kontokorent a kreditní karta

Jedním z nejlepších způsobů krátkodobé půjčky pro překlenutí dočasného nedostatku financí je kontokorent nebo kreditní karta.  Tyto finanční produkty vám zaručí že budete mít vždy dost prostředků k uhrazení vašich potřeb. Důležité je ale, aby debet neboli mínus na účtu byl vždy opakovaně splacen do plusového stavu pomocí pravidelného příjmu. V takovém případě nezaplatíte žádné úroky a peníze máte půjčené zadarmo. Kontokorent a kreditka jsou vhodné pro klienty kteří potřebují nutně uhradit nečekané výdaje před výplatou.

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr si můžete sjednat u banky, ale taktéž u nebankovního poskytovatele půjček. Banky nabízejí účelově i neúčelové spotřebitelské úvěry. Úvěr u banky mívá někdy  nižší úroky, ale nároky na bonitu klienta jsou vyšší, vyřízení úvěru trvá delší dobu a pokud byste měli špatný záznam v registru dlužníků, banka vám pravděpodobně nepůjčí. V případě nebankovních splátkových společností je možné vyřídit půjčku ihned, ale ůroky z takového úvěru bývají o něco vyšší. A to nejen kvůli vyšší úrokové sazbě, ale taky kvůli dalším nákladům na úvěr jako jsou například poplatky za vedení účtu, za zaslání výpisu, za připsání platby nebo za předčasnou splátku. Snížit náklady nebankovního spotřebitelského úvěru můžete sami tak, že projdete co nejvíce nabídek od poskytovatelů a vyberete si tu nejvýhodnější nabídku. Investovaný čas za to jistě stojí.

Půjčka od nebankovního poskytovatele nebo soukromé osoby

Nebankovních společností poskytujících půjčky je u nás velký výběr. Mezi ty známější patří například Home Credit, Provident nebo Cetelem Mnoho dalčích nabídek půjček od nebankovních společností nebo soukromých půjčovatelů najdete na internetových stránkách které nabízejí inzerce půjček. Nebankovní společnosti nabízejí mnoho typů půjček jako například rychlá půjčka, SMS půjčka, půjčka do výplaty, finskká půjčka a podobně. Také pro nebankovní půjčky platí pořádně si projít nabídky co nejvíce poskytovatelů a poté si vybrat půjčku s nejlepšími podmínkami vzhledem k vašim možnostem. Všechno je vždy potřeba důkladně promyslet a pročíst si pečlivě smluvní podmínky. Pro mnohé žadatele je jedním z nejdůležitějších kritérií pro volbu nebankovní půjčky také vysoká schvalovatelnost. Nebankovní společnosti nebazírují na složité administrativě a dokazování všeho možného tak jako banky. Nenahlížejí také do registru dlužníků, takže půjčit si může opravdu téměř kdokoli. Výhodou půjčky od nebankovního poskytovatele nebo soukromého investora je rychlé jednání, vaše peníze dostanete obvykle již do druhého dne. Velkou výhodou je také možnost sjednat půjčku pomocí SMS, telefonu nebo online pomocí internetu. Mezi nevýhody nebankovních půjček ale patří vyšší úrok a RPSN, které může v některých případech dosáhnout i násobku RPSN u bankovních úvěrů. Pokud byste se dostali do problémů se splácením půjčky, popřípadě pokud víte dopředu, že problémy se splácením nastanou třeba kvůli výpovědi v práci, vždycky raději sami dopředu písemně doporučeným dopisem  kontaktujte věřitele, popište mu váš problém a hlavně zdůrazněte, chcete vaše pohledávky opravdu uhradit. U většiny kvalitních společností můžete získat za mírný poplatek odklad splátek až o několik měsíců které můžete využít k získání peněz na uhrazení vašich pohledávek.

jak získat peníze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>