Půjčky od soukromých osob

Pokud potřebujete půjčit peníze a ještě jste nenašli půjčku, jakou jste si představovali, ať už z důvodů složitého papírování u banky nebo jste nenašli vhodnou nebankovní společnost, možná je půjčka od soukromé osoby tou pravou možností. Sokromí investoři, kteří nabízejí půjčky Vám vytvoří půjčku přímo na míru, která bude plně odpovídat vašim potřebám a bude pro vás po finanční stránce co nejvýhodnější. Půjčka od soukromého investora je výbornou náhradou za půjčky které nabízejí bankovní instituce. To co soukromé půjčky charakterizuje je hlavně snadná dostupnost pro všechny a také to že se většinou neprověřuje spolehlivost klienta. Je třeba ovšem také říci, že půjčky od soukromníků mají většinou vyšší úrokovou sazbu a za půjčení peněz tak většinou zaplatíte více než u bankovní půjčky. Půjčky od soukromých osob jsou většinou zajišťěny směnkou, která je v případě nesplácení celkem lehce vymahatelná, takže soukromý investor nenese tak vysoký risk. Důrazně ovšem doporučujeme si konkrétního půjčovatele prověřit, eventuelně aspoň získat k jeho osobě nějaké předchozí reference. Zaplést se s podvodníkem nebo nesolidním investorem totiž může vyústit ve velké problémy. Ale nebojte se, na trhu dlouhodobě funguje mnoho prověřených soukromých investorů, kteří půjčují peníze většinou na směnku a nejsou s nimi žádné problémy.

Jaké výhody získáte pokud si půjčíte peníze od soukromého investora?

Jednou s nejdůležitějších výhod je rychlost sjednání půjčky a zařízení všech nutných administrativních záležitostí. Nesporným bonusem je také velice rychlé přípsání pěnez na váš bankovní účet. Mezi další výhody patří také velmi široká nabídka půjček, můžete si půjčit od tisíců korun až po milióny. Pokud si půjčujete menší částku peněz, většinou není třeba dokládat příjem. U půjčky od soukromé osoby většinou také nedokládáte účel a máte možnost dluh splatit předčasně bez poplatků za předčasné splacení to však závisí na věřiteli. Je zde ale několik věcí na které si dát pozor. Před tím než budete žádat o nebankovní půjčku od soukromé osoby si vše nejprve velmi dobře rozmyslete.Raději si nepůjčujte pokud to opravdu nepotřebujete. Úroky totiž bývají většínou vyšší než například u banky. Proto si soukromou půjčku sjednávejte jen tehdy pokud už nevidíte jiné řešení vaší neutěšené finanční situace. Také si nezapomeňte velmi dobře přečíst smlouvu kterou podepíšete, a ujistěte se že všem podmínkám dobře rozumíte. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat nebo se poradit s jinou osobou.

Co budete potřebovat k tomu abyste mohli dostat půjčku?

To záleží jen a pouze na dohodě mezi vámi a soukromým věřitelem, který vám půjčí peníze. Soukrmí věřitelé nejsou vázáni žádnými administrativními pravidly jako banky a tak si lze dohodnout vskutku individuální podmínky půjčky. Co nejčastěji soukromé osoby poskytující půjčky požadují? To hlavně  závisí na výši půjčky. Půjčka podle vašeho příjmu – je třeba doložit, že máte stálý měsíční příjem. To můžete doložit buď výplatní páskou, pracovní smlouvou,  výpisem z bankovního účtu, eventuelně daňovým přiznáním. Můžete si také půjčit oproti ručení nebo zástavě. Hlavně jestli máte v úmyslu půjčit si větší obnos peněz, bude po vás věřitel vyžadovat pravděpodobně nějaký druh ručení. Ručit za půjčku můžete například autem, bytem, starožitnostmi nebo šperky, popřípadě jinou cennou věcí nebo nemovitostí, v závislosti na výšce poskytnuté půjčky.

soukromá půjčka

Reakce (2) do “Půjčky od soukromých osob”

  1. katerina napsal:

    dobry den mela bych zajem o vasi pujcku na smenku pokud to bude mozne, moc vas prosim o pomoc dejte mi sanci jsem na materske a nikdo mi nechce pujcit kvuli tomu pani schmidtova

  2. michal napsal:

    dobrý den sháním půjčku ve výši 300 000kč jsem osvč a plat mám okolo 38 000kč a výdaje 15000kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>