Oddlužení – jak vyhlásit osobní bankrot

V dnešní době si spousta lidí neví rady se svými dluhy, které narostly do nezvladatelných rozměrů. Po příchodu insolvenčního zákona však existuje naděje i pro ty, kteří nezvládají splácet své dluhy a kterým ještě donedávna nebylo možno nabídnout pomoc. Oddlužení fyzických osob, zvané také úpadkové řízení neboli osobní bankrot, je v dnešní nelehké době velmi oblíbeným řešením finančních těžkostí. Mnoho lidí přijde o práci, půjčí si peníze, není schopna splácet, půjčí si znovu a roztočí dluhovou spirálu kterou je velmi těžké zastavit. V dnešní dodě existuje řešení i pro dlužníky kteří nedisponují žádným majetkem, ať už movitým nebo nemovitým. Je ovšem velice důležité, začít s oddlužením co nejdříve, protože jinak dluhy zbytečně rostou třeba o penále, pokuty, provize exekutorů a náklady exekučního řízení. Pokud dojde k oddlužení mohou být dlužníkovi odpušťěny dluhy až do výše 70 procent dlužné částky.

Chci se zbavit dluhů, co mám dělat?

Ze všeho nejdřív byste měli kontaktovat odborníka na oddlužení, neboli osobní bankrot který vám na míru připraví žádost a návrh na zahájení insolvenčního řízení. Sami byste tyto dokumenty vyplňovat raději neměli, jelikož v případě chyby by to mohlomít za následek odmítnutí vaší žádosti a uvalením konkursu, což si jistě nikdo nepřeje. Součástí celého procesu je pochopitelně osobní konzultace, a analýza vaší dluhové situace. Odborník na oddlužení s vámi projedná možná řešení vašeho oddlužení. Pokud budete splňovat podmínky pro oddlužení a budete schopen dodat potřebná potvrzení, jako vyčíslení dluhů nebo potvrzení o příjmu, bude specialista na oddlužení schopen podat insolvenční návrh k soudu který bude moci rozhodnout o vašem insolvenčním řízení.

Kdo může zažádat o oddlužení?

Abyste mohli žádat o oddlužení, musíte být občanem ČR, musíte být starší 18 let, mít čistý rejstřík trestů a pravidelný měsíční příjem. Musíte také mít nejméně dvě půjčky nebo úvěry. Existují výjimky, kdy nemůžete o oddlužení žádat. Je to v případě kdy dlužíte státu, například Správě sociálního zabezpečení, nebo se jedná o dluh vzniklý z podnikání.

Co můžete oddlužením získat?

Osobní bankrot je pro dlužníka velice výhodný. Mezi hlavní výhody patří skutečnost, že dojde k zastavení veškerých exekucí na vaši osobu, včetně probíhajících. Další je že vám soud může odpustit až 70% vašich dluhů a zbylých 30% budete moci splácet po dobu 5 let. Pokud se vám podaří během těchto 5 let splatit zbytek dluhů, můžete vstoupit do nového života bez dluhů. Zbavit se 70% všech dluhů je velmi výhodné, avšak ne každému soud oddlužení umožní. Někdy je problém dlužníkovy situace natolik komplexní a složitý že není možné o oddlužení rozhodnout. Přesto všechno je oddlužení neboli osobní bankrot jedním z nejlepších řešení pro mnoho lidí kterým jejich dluhy přerostly přes hlavu.

osobní bankrot

Jedna reakce do “Oddlužení – jak vyhlásit osobní bankrot”

  1. katarina napsal:

    Ja jsem se zbavila dluhu pomoci konsolidaci financí online. Našla jsem si webovou stránku, která se tím zabýva a podala online žádost. Teď platím měsíčne méne a žiju lepší život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>