Dostali jste se do Registru Dlužníků?

V dnešní době se již téměř každý dostal do situace, ve které si musel vzít půjčku. Přesto že půjčku budete řádně splácet, je možné že díky nečekaným problémům nebudete schopni půjčku v termínu splatit. Pokud nebudete splácet půjčku, budete zapsáni do registru dlužníků. Pokud máte záznam v registru dlužníků, je velice obtížné půjčit si další peníze. Mezi hlavní registry dlužníků patří Solus, NRKI, CBCB a CERD.

Registr dlužníků Solus

Společnost Solus je zájmové sdružení právnických osob, které se snaží o zabránění dlužníkům brát si další půjčky. Solus sestává ze dvou negativních registrů, z nichž jeden je určen pro fyzické osoby a druhý, který je znám jako Registr IČ, zveřejnuje jména podnikatelských subjektů, fyzických i právnických osob, které měly v minulosti problémy se splácením půjček.

Registr dlužníků CBCB

CBCB je bankovní registr dlužníků ve kterém si banky mohou velice snadno ověřit daného klienta a zjistit zdali řádně splácel všechny své půjčky. V případě CBCB nejde jen o negativní registr, do regisru jsou zaznamenávány také pozitivní informace o klientech. Do CBCB jsou zapsáni všichni klienti kteří mají půjčku nebo úvěr u některé z tuzemských bank.

Registr dlužníků NRKI

NRKI patří mezi nebankovní registry dlužníků, funguje od roku 2005. Jeho provozovatelem je firma LLCB. Zprostředkovatelé půjček si mohou snadno ověřit  jestli žadatel o půjčku neměl v minulosti problémy se splácením.

CERD – Centrální registr dlužníků

CERD – Centrální registr dlužníků je k nahlédnutí zdarma a zdarma také nabízí mnoho služeb poskytovaných online. Můžete například využívat služby monitoringu dlužníků v kteří jsou v insolvenčním registru.

Jsem v registru dlužníků, co teď?

penízeJestli jste v některém z registrů dlužníků, můžete jednoduše zjistit online na internetu. Co však dělat pokud již jste v registru dlužníků? Pokud jste se dostali do registru dlužníků  nezbývá nám většinou nic jiného než využít půjčky bez nahlížení do registrů, které jsou nabízeny některými nebankovními společnostmi které půjčují peníze. Jednou z mnoha variant je například půjčka před výplatou kde si můžete půjčit menší obnos peněz například 10000 korun se splatností na 1 měsíc. Při takových půjčkách společnosti do registru dlužníků nenahlíží. Pokud tedy máte záznam v registrech dlužníků a přesto potřebujete půjčit menší obnos peněz, jsou krátkodobé půjčky bez registru ideálním řešením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>